545 Boul. Pie-XII
Salaberry-de-Valleyfield, Saint-Timothée, J6S6P7Commercial building/Office | MLS: 28598382
- 0 Bedrooms
- 0 Bathrooms
- Calculators
- 3 walkscore
Description
Inclusions :
Exclusions : N/A
| Liveable | N/A |
|---|---|
| Total Rooms | 0 |
| Bedrooms | 0 |
| Bathrooms | 0 |
| Powder Rooms | 0 |
| Year of construction | N/A |
| Type | Commercial building/Office |
|---|---|
| Style | Detached |
| Dimensions | 9.88x16.08 M |
| Lot Size | 3757.8 MC |
| Municipal Taxes (2026) | $ 4098 / year |
|---|---|
| School taxes (2025) | $ 145 / year |
| lot assessment | $ 171100 |
| building assessment | $ 79200 |
| total assessment | $ 250300 |
Room Details
| Room | Dimensions | Level | Flooring |
|---|---|---|---|
| N/A | |||
Charateristics
| Zoning | Agricultural, Commercial |
|---|---|
| Roofing | Asphalt shingles |
| Kind of commerce | Garage |
| Proximity | Highway |
| Water supply | None |
| Siding | Other |
| Type of business/Industry | Warehouse |